Moje krzyżyki i inne wybryki
wtorek, 12 stycznia 2010
Szukam trumny...

i nie tylko:) Już w maju wpadł mi w oko ten zestaw. Jest to Creepy Crawly (BRD-073) firmy Blue Ribbon Designs. Bardzo lubię różne motywy halloweenowe, a tu jeszcze takie praktyczne zastosowanie:]

BRD%20Creepy%20Crawly%20Closed%20Large

BRD%20Creepy%20Crawly%20Open%20Large

 

Z tej samej firmy spodobał mi się jeszcze jeden projekt. Taki kalendarz na październik czyli Behind The Gate (BRD-072).

BRD%20Behind%20The%20Gate%20Numbers

BRD%20Behind%20The%20Gate%20Motifs%20Large

 

Nie siedzę tylko na necie w poszukiwaniu wzorów, ale coś tam zaczęłam haftować. Jest tego jednak za mało, żeby się chwalić. Musicie jeszcze chwilę poczekać. Zdradzę tylko, że tym razem sięgnęłam po czerwoną kanwę:)

 

Co do "A Christmas Inven-tree", chica111 miała rację, na stronie Bothy Threads nie ma jeszcze tego słownika, ale liczę, że przed kolejnym Bożym Narodzeniem pojawi się. A cierpliwa to jestem bardzo, dzięki mojej nauczycielce z języka polskiego z liceum. Do dziś czekam na moje sprawdziany i wypracowania:( Wszystkie słowniki są projektu Helen Smith. Na jej stronie internetowej można je nawet zobaczyć w wersji kubkowej! Jej rysunki można znaleźć pod zakładką cards. W nowym Cross Stitcherze (nr 222) jest dostępna 1/3 schematu Dictionary of Love oraz jest podana informacja, że całość będzie w sprzedaży na jesień. Więc może wtedy pojawią się kolejne słowniki, bo przecież zainteresowanie nimi wśród hafciarek jest:)

poniedziałek, 11 stycznia 2010
Poszukuję

Wczoraj natrafiłam na nowe rodzaje słowników firmy Bothy Threads i jest wśród nich jeden, który po prostu MUSZĘ mieć! Wreszcie coś z chemicznym motywem! Damar5, wreszcie coś dla nas! Ale reszta drzewek też mi się podoba.

BT__A_Dictionary_of_Inven-tree

 

Boże Narodzenie to moje ulubione święta, haft wszystkie lubimy:), matma to jeden z moich ulubionych przedmiotów, kubków mam całą kolekcję, ciasta bardzo lubię piec, mam też własne skrzynki z narzędziami oraz wiertarkę :] , kasy (monet) lubię mieć dużo w portfelu, bo kto nie lubi? Ale w chemis-tree to się normalnie zakochałam!!!  

 

Dziewczyny, dziękuję za wszystkie komentarze odnośnie śnieżynkowej gwiazdki! Nie spodziewałam się, że aż tak się spodoba:)

brzydula13 - Jako wypełnienia do wszystkich moich biscornu, poduszeczek i innych stworków używam wypełnienia mojej poduszki:) Jest to jakiś syntetyk, który znajduje się chyba w większości jaśków. A że moje dwa piętnastoczęściowe banurucotti wypełniłam maksymalnie, więc wyszły takie okrąglutkie i może nie stracą kształtów w podróży. Chyba w tym roku mój cały bagaż podręczny będzie wypełniony moimi xxx:)   

niedziela, 10 stycznia 2010
Finito:)

Czyli skończyłam! Z 15 śnieżynek powstała gwiazdka. A właściwie kolejna forma banurucotti, bo tak się nazywają stworki złożone z piętnastu części. Tak przynajmniej zrozumiałam z rosyjskich blogów przy pomocy translatora, bo po rosyjsku to nic a nic nie rozumiem. Znalazłam jeszcze jedną odmianę poza dwoma już zrobionymi oraz wspomnianym przez anek-73 kwiatem lotosu. I wszystkie zamierzam wyprobować. Ale wracając do śnieżynek, nawet nie spodziewałam się, że takie fajne „cuś” powstanie:] Zszywałam je przez dwa wieczory tęczową nitką firmy coats i właśnie skończyłam! A oto kilka widoków ze wszystkich stron.

DSC01523

DSC01531

DSC01533

DSC01535

DSC01537

DSC01540

DSC01527

 

Bubuś, ta gwiazdka jest dla Ciebie!:*

 

To mój ostatni wolny weekend. Od poniedziałku zaczyna się semestr wiosenny. Już w tym tygodniu przygotowywałam się do laboratorium chemii analitycznej, którego będę uczyć. W ciągu dwóch dni przygotowałam około 600 próbek dla studentów. Poza tym czeka mnie kilka ważnych egzaminów, więc pewnie rzadziej będę pisać:( Postaram się jednak nie zaniedbać Pieguchowa! Z licznika widzę, że odwiedza mnie sporo osób jak na całkiem nowy blog. Wszystkim odwiedzającym oraz tym zostawiającym komentarze bardzo dziękuję. Nawet nie wiecie jak mnie to cieszy:)

 

blogagnieszki, damar5, paga-tek – Dzięki:) Mam nadzieję, że efekt końcowy spodoba się nie tylko mi:P

| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
O autorze
Coricamo - sklep z materiałami do rękodzieła